Trzydzieści procent naszego życia stanowi sen. To bardzo dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jego ilość oraz jakość maja ogromny wpływ na nasze późniejsze funkcjonowanie, przekładając się na zdrowie i samopoczucie. Zatem zapewnienie sobie warunków odpowiednich do prawidłowego snu powinno stanowić absolutną podstawę.

Jak wybrać dobry materac?

niedrogie dobre materaceOkazuje się, że aranżacja sypialni, kolory ścian czy wielkość ramy łóżka maja tylko podrzędne znaczenie, bowiem najważniejszy czynnik, mający największy wpływ na jakość naszego snu ma materac. Nieodpowiednio dobrany będzie nieprawidłowo podpierał nasz kręgosłup podczas snu, a to z kolei może prowadzić do dyskomfortu, uciążliwego bólu pleców, trudności z zasypianiem czy nawet trwałych skrzywień postawy. Wybór wysokiej jakości materaca kojarzy nam się z ogromnym wydatkiem. Okazuje się jednak, że obecnie na rynku można dostać niedrogie dobre materace, które będą stanowić doskonała podporę dla kręgosłupa i nie naruszą przy tym w zbyt dużym stopniu naszego budżetu. Pierwszym kluczowym czynnikiem różnicującym różnego rodzaju materace jest materiał wykonania. Na rynku znajdziemy modele wykonane z pianki wysokoelastycznej, lateksu, ale także modele sprężynowe czy żelowe. Każdy z nich cechują inne właściwości, które należy dobierać do swoich indywidualnych potrzeb, a także mając na uwadze różnego rodzaju schorzenia, z którymi być może się borykamy.

Sen zajmuje nam jedną trzecią naszego życia, a dodatkowo jego jakość przekłada się na nasze funkcjonowanie w pozostałym czasie. Odpowiednie warunki wypoczynku zapewnią nie tylko komfort i wygodę, ale także zniwelują ryzyko wystąpienia dyskomfortu, związanego z przewlekłym bólem pleców czy skrzywieniem kręgosłupa, będącego skutkiem niewłaściwego podparcia podczas snu.

Top