Zdrowotne właściwości jogurtu zostały odkryte już w starożytności. Jego prozdrowotne działanie jest udowodnione przez naukowców i przez lata oferowano go w aptekach. W dzisiejszym asortymencie sklepowym spotkamy wiele rodzajów jogurtów, które mają podane na etykiecie różny skład oraz dodatki. Warto wybierać jogurty probiotyczne, ze względu na swoje niezwykłe właściwości zdrowotne.

Probiotyczny czy normalny – jaki jogurt wybrać?

jogurt probiotycznyJogurty, które posiadają w swoim składzie wiele bakterii dobroczynnych, są zdecydowanie lepszym wyborem od wielu wersji smakowych, które są wątpliwej jakości. Jogurt probiotyczny zawiera w swoim składzie żywe kultury bakterii, które są obecne tam w naturalny sposób poprzez fermentację. Wysokiej jakości jogurty mają w swoim składzie ponad 1000000 bakterii w jednym mililitrze. Ich specjalnie wyselekcjonowane szczepy muszą przejść wiele kontroli, a specjalne laboratoria badają dany jogurt pod kątem jego działania na nasz organizm. To dlatego jogurty probiotyczne cieszą się od lat wielkim uznaniem wśród dietetyków oraz lekarzy. Ich działanie jest potwierdzone poprzez badania naukowe prowadzone pod kątem uznania danego produktu za prozdrowotny. Jogurt może z powodzeniem zastąpić suplementy diety zawierające szczepy bakterii, a dodatkowo jest on źródłem wielu witamin oraz minerałów. Dzięki jego regularnemu spożywaniu jesteśmy w stanie zapobiec chorobom jelit oraz innym schorzeniom.

Jogurty o właściwościach probiotycznych możemy zakupić w marketach oraz sklepach spożywczych. Naturalny jogurt o takim działaniu pomoże nam zachować zdrowie układu pokarmowego oraz pozbyć się wielu schorzeń, które są wynikiem zaburzeń w działaniu naszych jelit oraz nierównowagi w ilości złych, oraz dobrych bakterii jelitowych.

 

Top