W naszych mieszkaniach pokój dzienny zwykle pełni równocześnie funkcję salonu, jadalni, a nieraz również sypialni dla gości. Dlatego ważne jest przemyślenie jego wystroju oraz położenia i funkcji każdego mebla, tak aby na co dzień i od święta to pomieszczenie sprawdzało się równie dobrze w każdej ze wspomnianych wyżej ról.

Sofa z funkcją spania w salonie

sofa tapicerowana z funkcją spaniaJednym z mebli, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest sofa lub kanapa. Będziemy spędzać na niej dużo czasu: oglądając telewizję, czytając, bawiąc się z dziećmi czy rozmawiając z gośćmi. Powinna być więc odpowiednio duża, żeby spokojnie mieściła kilka osób, a do kompletu z nią przydają się fotele lub pufy, które nie zajmują dużo miejsca. W ofertach producentów można natrafić na setki modeli, utrzymanych w różnorodnej stylistyce, a dodatkowo zwykle mamy też możliwość wyboru konkretnego materiału na obicie czy poduszki, więc mebel ten będzie dobrze pasować do naszego salonu. Wybierając sofę, powinniśmy wybrać taki mebel, na którym można też spać. Goście z pewnością ucieszą się, jeśli będzie czekać na nich sofa tapicerowana z funkcją spania a nie twardy kawałek podłogi. Takie meble są może nieco droższe niż te, których nie da się rozłożyć, jednak jest to doskonała inwestycja. Nasza sofa będzie nie tylko wygodnym meblem do siedzenia na co dzień, ale sprawdzi się też jeśli ktoś wpadnie w odwiedziny na kilka dni lub gdy po prostu po obiedzie będziemy chcieli uciąć sobie krótką drzemkę.

Dla urozmaicenia wystroju, możemy wybrać sofę z poduszkami w kontrastowym kolorze. Taki kolorystyczny akcent doskonale sprawdza się we wnętrzach. Poduszki na sofie możemy dopasowywać też do konkretnej pory roku czy okazji. Taki drobiazg jak inna poszewka pozwoli nam odświeżyć mebel i sprawi, że całość zawsze będzie wyglądać modnie.

 

Top