Zabawki, którymi bawi się nasze dziecko muszą być przede wszystkim bezpieczne i dostosowane do ich wieku i możliwości. Żadna zabawka nie zastąpi im rodzica, ale może skutecznie go zająć na wiele godzin i pomóc w rozwoju.

Jakie autko kupić dziecku?

auto elektryczne dla dzieciJeżeli nasze dziecko, bardzo lubi poznawać świat na rowerku, hulajnodze, czy samochodziku biegowym, to świetnym pomysłem dla niego będzie pojazd napędzany prądem. Jest to w pełni bezpieczna zabawka, w której nasz maluch może jeździć podczas spaceru. Auto elektryczne dla dzieci wygląda niemalże identycznie jak prawdziwy samochód z tą różnicą, że jest nieco mniejszy i dostosowany do umiejętności dziecka. Większość modeli aut jest w stylu cabrio, aby maluch mógł łatwo wejść i wyjść z niego. Aby jazda w nim była bezpieczna, dziecko można zapiąć specjalnymi pasami, które znajdują się na fotelu kierowcy i pasażera. W środku swobodnie zmieści dwójka maluchów, jednak tylko jeden może kierować pojazdem. Początki nauki jazdy w elektrycznym samochodziku mogą być trudne, więc dla ułatwienia posiada on zdalny pilot, dzięki któremu rodzic może sterować samochodem, a dziecko będzie w nim jedynie siedziało. Auto jest wyposażone w amortyzatory, mocne hamulce, klakson i światła umieszczone z przodu i z tyłu. Duże, pompowane koła zapewniają dobrą przyczepność do podłoża, a pojemny bagażnik znajdujący się za siedzeniami dla dzieci, pomieści wszystkie drobiazgi maluchów. Samochodem mogą jeździć dzieci w wieku od około jednego roku do nawet sześciu lat.

Wybór auta elektrycznego dla dziecka nie jest prosty, bo jest ich spory wybór. Większość posiada takie same funkcje i różni się jedynie modelem samochodu i kolorem. Ich ceny zaczynają się od około pięciuset złotych, a kończą nawet na tysiącu złotych.