Nieodłącznym elementem kobiecego piękna jest odpowiednio dobrana biżuteria. Wiele kobiet preferuje dodatki wykonane ze złota, srebra, kamieni szlachetnych lub pereł. Jedne panie wolą przepych, inne wybierają bardziej skromne naszyjniki, bransoletki czy pierścionki. Biżuteria wykonana z bursztynu potrafi połączyć te dwie cechy – klasę pełną bogactwa typową dla dawnej arystokracji z prostą elegancją.

Magia biżuterii z bursztynu

biżuteria artystyczna z bursztynemKobiety od setek, a nawet tysięcy lat używały biżuterii, żeby dzięki niej wyglądać bardziej atrakcyjnie i kobieco. Do dziś nic się nie zmieniło. Biżuteria jest nadal traktowana jako powszechny dodatek do stroju, niezbędny zwłaszcza w przypadku wielkich uroczystości takich jak śluby i wesela, chrzciny, komunie, urodziny czy rocznice. Jednym z najbardziej cenionych kamieni są bursztyny. Cechują się one niewątpliwie unikalnym, naturalnym pięknem. Bursztyn jest bowiem niczym innym niż zakrzepłą żywicą drzew iglastych. Wachlarz barw tego kamienia zaczyna się od koloru jasnożółtego poprzez ciemną żółć, aż do koloru brunatnego. Niesamowita właściwość bursztynu polega na tym, że do żywicy formującego się właśnie kamienia często dostawały się małe żyjątka czy rośliny. Taki bursztyn przypomina wówczas swoistą maszynę czasu. Biżuteria artystyczna z bursztynem ma wówczas unikatowy charakter. Ciężko znaleźć bowiem czasem identyczny kamień, a zaklęte w nim żyjątka sprawiają tylko, że nasz naszyjnik czy pierścionek z bursztynem jest unikatowy. 

Naturalne kobiece piękno doskonale współgra z naturalną biżuterią. Taki właśnie charakter ma biżuteria artystyczna z bursztynem. Sprawdza się ona doskonale na co dzień, do pracy czy na spotkania z rodziną i znajomymi. Będzie również idealna na większe okazje i doskonale podkreśli ich uroczysty charakter.

Top