Każdy rodzic powinien się zaopatrzyć w zestaw niezbędnych zabawek, które będą rozwijać dziecko i stymulować jego mózg do tworzenia nowych połączeń nerwowych. Małe dzieci nie potrzebują wiele, bo mogą się bawić każdą rzeczą.

Pałąki edukacyjne dla niemowlaków

pałąk z zabawkami dla niemowlątDzieci do około trzeciego, czwartego miesiąca życia, głównie leżą na plecach, więc wszystko co robią odbywa się w tej pozycji. Jeżeli położymy malucha na dywanie, albo macie, to świetnie się sprawdzi pałąk z zabawkami dla niemowląt, który rozkłada się nad dzieckiem w taki sposób, aby mogło dosięgnąć rączkami do zabawek na nim zawieszonych. Może on być wykonany z drewna, lub plastiku. Jest to półokrągła konstrukcja z dwoma nóżkami, na której są umocowane różne elementy stymulujące dziecko. Najczęściej są na jednej wysokości i posiadają określony rozmiar. Mogą to być grzechotki, kółeczka, przytulanki, lub gryzaki. Każdy element posiada inną teksturę, kolor i wygląd, aby pobudzać malucha na wielu płaszczyznach. Zabawa pałąkiem pobudza odczucia sensoryczne i zachęca dziecko do sięgania po zabawki wiszące nad jego głową, ale w zasięgu rączek. Najpierw dziecko je trąca, gdyż nie potrafi chwytać, ale z czasem uczy się je łapać i zabawa staje się jeszcze lepsza. Pałąki z zabawkami są sprzedawane samodzielnie, albo są elementem mat edukacyjnych. W większości modeli, zawieszone elementy możemy dowolnie zmieniać i przywieszać w innych miejscach. Starsze dzieci, które już leżą na brzuszku, mogą sięgać do zabawek z tej pozycji, mając go przed sobą.

Taką zabawką na pewno każde dziecko będzie mocno zainteresowane, szczególnie jeżeli wszystkie części pałąka będą kolorowe. Szeleszczące, piszczące, czy grzechoczące zabawki, są dodatkową atrakcją, bo stymulują też słuch. Pałąk jest świetnym pomysłem na prezent dla niemowlaka.

Top