W sieci znajdziemy sklepy online utworzone na bazie dostępnych w internecie darmowych szablonów, oraz indywidualnych projektów. Darmowe rozwiązania są dobre na początek rozwijającej się działalności, oraz dla małych firm posiadających asortyment do tysiąca produktów.

Oprogramowania tworzone dla sklepów internetowych

oprogramowanie na zamówienieDostępne w sieci szablony mają ograniczenia graficzne i pojemnościowe co do ilości zamieszczonych w sklepie plików. Nie możemy w nich swobodnie modyfikować ustawienia banerów i stron informacyjnych. Jeżeli sklep w swoim asortymencie posiada ponad tysiąc produktów, to konieczne będzie spersonalizowane oprogramowanie na zamówienie. Indywidualny projekt sklepu zapewnia nam stworzenie od podstaw całego panelu od strony klienta i administratora. W trakcie tworzenia oprogramowania możemy wprowadzić innowacyjne rozwiązania, których nie posiadają inne sklepy. Indywidualny projekt stworzy dla nas także freelancer, który oferuje swoje usługi w dużo niższych cenach niż firma usługowa, na różnych portalach internetowych. Są to osoby, które posiadają dużą wiedzę i doświadczenie, ale pracę informatyka prowadzą jako dodatkowe zajęcie, często hobby. Dobre oprogramowanie nie może posiadać żadnych błędów, ponieważ może to skutkować niewłaściwym wyświetlaniem się strony, albo nawet jej blokadą. Sklep napisany na zamówienie, w kodzie HTML musi posiadać we właściwych miejscach w treści znaczniki h1, h2 i h3, które ułatwiają pozycjonowanie sklepu i lepsze wyświetlanie w wynikach wyszukiwarek.

Ceny oprogramowań tworzonych pod sklepy internetowe zależą od ilości treści jaką należy umieścić na stronie, banerów stałych i zmiennych, oraz wielkości bazy magazynowej. Na tej podstawie informatyk wylicza liczbę godzin pracy, za które należy dodatkowo zapłacić. 

 

Top