Nigdy nie lubiłam mody, bo nie podobało mi się to, że jest od kogoś zależna. Jak miałam wybrać coś co jest modne tylko dlatego, że ktoś właśnie coś takiego wymyślił? Czułam wewnętrzny sprzeciw, gdy miałam kupić rzecz tylko dlatego, że jest właśnie na topie. Żebym coś kupiła, musi to być konieczne lub musi mnie zachwycić.

Czym zachwycają złote celebrytki?

łańcuszek złoty celebrytkaDlatego raczej nie ulegam promocjom. Gdy w promocji są buty, których potrzebuję – ok, ale jeśli nie, to nawet się nimi nie zainteresuję. Gdy czymś się zachwycę, kupię to, nawet jeśli nie jest warte swojej ceny. Ostatnio w ten sposób kupiłam celebrytkę. Słyszałam od znajomej, że kupiła córce właśnie taki łańcuszek, w takiej, a takiej cenie. Byłyśmy we trzy, więc druga powiedziała, że widziała ten sam kilka złotych taniej. Cenę zapamiętałam, łańcuszka nie widziałam. Nie miałam pojęcia czym w ogóle celebrytka jest. Sama nazwa powiedziała mi, że w ogóle nie będę zainteresowana. Jednak przechodząc kilka dni później obok jubilera, zobaczyłam śliczne delikatne łańcuszki, które urzekły mnie swoją kruchością i subtelnością. Weszłam do środka, by zapytać, ile kosztują. Wtedy usłyszałam koszt celebrytki i zrozumiałam, że widzę właśnie to, o czym dziewczyny mówiły. Przy okazji też wiedziałam już, że łańcuszek złoty celebrytka, jest w tym sklepie droższy o przynajmniej dziesięć procent. Jednak był piękny! W ogóle mi to nie przeszkodziło w zakupie. Problem miałam ze wzorkiem, który wybrać. Szlachetna koniczyna, znak nieskończoności, krzyżyk, gwiazdka… a wszystko takie, jakie właśnie lubię.

W ogóle nie żałowałam, że dałam kilka złotych więcej za ten zakup. Stało się to dla mnie jakoś mało ważne, biorąc pod uwagę, jak rzadko rozpieszczam siebie. W tym momencie byłam dla siebie dobra i w tak elegancki, i subtelny sposób to wyraziłam. Co prawda kupiłam coś modnego akurat, ale w żaden sposób nie było to świadome!