Telefony komórkowe, zwane inaczej smartfonami absolutnie w niczym nie przypominają telefonów komórkowych jakie możemy pamiętać z poprzedniej dekady.

Telefony firmowe posiadają oprogramowania dzięki rozwiązaniom informatycznym dla firm

rozwiązania informatyczne dla firmNie chodzi tutaj o wygląd, ale o samo pojęcie i sposób używania telefonów dzisiaj, a kiedyś. Dla przykładu produkcja i sposób korzystania z komputera za bardzo się nie zmienił. Komputery nadal składają się z tych samych części. Jedynie zwiększyła się ich moc obliczeniowa oraz rozmiar, ale komputer nadal musi mieć płytę główną, kartę graficzną, procesor, dysk twardy oraz pamięć RAM. Tymczasem podobne podzespoły zaczęły się pojawiać również w telefonach. Jeszcze kilka lat temu telefony miały zaledwie kilkanaście megabajtów wbudowanej pamięć, proste aparaty o rozdzielczości dwóch megapikseli, a jedyne aplikacje jakie mogliśmy na niego ściągać to proste gry. Teraz wszystko diametralnie się zmieniło i coraz częściej zdarza się, że moc obliczeniowa dzisiejszych telefonów jest większa niż niektórych kilkuletnich komputerów. Telefony coraz częściej posiadają nawet osobny układ graficzny na potrzeby uruchamiania gier, które graficznie mogą naprawdę robić wrażenie. To właśnie oprogramowanie open source daje bardzo duże możliwości i rozwiązania informatyczne dla firm dzisiejszym telefonom. Telefon sam w sobie jest tylko narzędziem, a jego sercem jest oprogramowanie, które umożliwia chociażby projektowanie aplikacji mobilnych, tworzenie aplikacji webowych i wiele innych funkcjonalności. Zaczęły powstawać również firmy oferujące aplikacje na zamówienie oraz aplikacje dedykowane. Posiadając w swojej kieszeni smartfon z dostępem do internetu, mamy tak naprawdę urządzenie niczym nie ustępujące w funkcjonalności zwykłym komputerom stacjonarnym czy laptopom, a w niektórych przypadkach potrafią one znacznie więcej. Możemy na nich przeglądać internet, grać w gry, słuchać muzyki, oglądać filmy, ale również dzwonić, pisać smsy i robić zdjęcia.

Nie widać tak naprawdę granicy w jakiej to wszystko jest w stanie się zatrzymać i takiej granicy chyba nikt nie jest w stanie ustawić.

Top