W czasach gdy aparaty były wyłącznie analogowe zawód fotografa był zawodem bardzo trudnym, odpowiedzialnym jak i kosztownym. Zdjęcia były robione na kliszy na której wchodziło dwadzieścia cztery, czy trzydzieści sześć zdjęć. Później trzeba było przewinąć zużytą kliszę i założyć nową, a na końcu wywołać zdjęcia w ciemni.

Teraz są czasy gdy aparaty analogowe zostały praktycznie całkowicie wyparte przez cyfrowe i zdjęcia może robić każdy. Nie tylko tacy którzy posiadają lustrzanki cyfrowe i obiektywy. Wystarczy posiadać aparat kompaktowy czy telefon komórkowy z aparatem i można robić całkiem niezłe jakościowo zdjęcia. Do tego, w porównaniu do kliszy, na kartach pamięci potrafimy zapisać setki a niekiedy tysiące zdjęć.
Na zakup prostej lustrzanki cyfrowej z podstawowym obiektywem stać większość ludzi. Jednak zawód fotografa to coś więcej niż posiadanie dobrego aparatu, dobry fotograf ma ukończoną szkołę taką jak: Fotografia ślubna Poznań . Weźmy na przykład fotografa ślubnego. Poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu czyli dobrego aparatu, co najmniej dwóch obiektywów, lampy błyskowej statywu i wielu innych rzeczy liczy się także współpraca z ludźmi, łatwość nawiązywania kontaktu, odpowiednia komunikacja oraz wiele innych czynników.
Można pomyśleć, że w dzisiejszych czasach fotografia ślubna to łatwy zawód, a w rzeczywistości jest całkiem odwrotnie. To nie jest tylko bieganie z aparatem za parą młodą i gośćmi i robienie zdjęć. Trzeba wiedzieć jak się ustawić by zrobić dobre zdjęcie, jak ustawić parę młodą, znać bardzo dobrze obsługę i funkcje aparatu. Znaleźć odpowiednie miejsce na sesje.

A po zakończonych sesjach przychodzi tydzień w którym fotograf zajmuje się wyborem odpowiednich zdjęć, wywoływaniem zdjęć do albumu, obróbką cyfrową. W przypadku gdy młodzi sobie zamówią to fotograf musi dokonać wyboru najlepszej fotografii ślubnej. Tworząc album ze zdjęciami powinien dokonać korekta odpowiednich fotografii ślubnych. Przy ilości zdjęć niejednokrotnie przekraczających tysiąc jest to naprawdę niełatwe  zajęcie.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Top