Mam brata, który jest zapalonym fanem różnego rodzaju gier. Potrafi godzinami siedzieć przed komputerem i rozgrywać mecze lub realizować różnego rodzaju misje. Taka pasja wiąże się jednak z pewnymi konsekwencjami, którym na szczęście można zapobiegać. Przede wszystkim trzeba chronić wzrok, ale też nasze ciało i kręgosłup. Dlatego tak ważne jest odpowiednie siedzenie w trakcie grania. 

Specjalny fotel do grania na komputerze

fotel do gierŻyjemy w czasach, w których mnóstwo, szczególnie młodych, osób jest wręcz uzależniona od różnego rodzaju gier. Mam brata, który pasjonuje się grami właśni i kiedy tylko ma wolny czas to siada przed komputerem i siedzi przed nim całymi godzinami. Z racji tego, że ciało jest w tym czasie praktycznie w tej samej pozycji, to szczególnie kręgosłup może być narażony na bóle. Dlatego tak ważny jest odpowiedni fotel do gier, który jest odpowiednio wyprofilowany i zrobiony ze specjalnych materiałów. Kupiłam bratu taki fotel do gier na urodziny. Wygląda wręcz kosmicznie. Ma oczywiście kółka i wszystko można w nim regulować, co pozwala na usadowienie się w różnych pozycjach. Wyzwaniem przy zakupie prezentu było dla mnie to, że, jak się dowiedziała, fotel gamingowy musi idealnie pasować do konkretnej osoby. Zabrałam więc ostatecznie brata na zakupy i dopasowaliśmy idealny fotel dla niego. Brat bardzo się ucieszył. Fotel, na którym do tej pory grał, był dość mocno wysłużony i nie spełniał ergonomicznych zaleceń.

Coraz więcej osób pasjonuje się grami komputerowymi. Należy do nich mój brat, który potrafi godzinami siedzieć przed ekranem. W trakcie grania ważne jest krzesło, na którym siedzimy. Musi być ono odpowiednio dopasowane tak, żeby nie odczuwać trudów kilkugodzinnego siedzenia w jednej pozycji. Na szczęście na rynku dostępne są specjalistyczne krzesła dla graczy. 

 

Top