Istnieje wiele sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia, ale tylko jedna metoda gwarantuje trwały efekt, jest to depilacja laserowa. Depilacja laserowa upowszechniła się około 10 lat temu, wtedy zaczęto przeprowadzać pierwsze zabiegi, które wyparły popularną dotychczas depilację elektryczną.

Zabieg bezbolesny a do tego skuteczny

To bardzo wygodna i szybka metoda umożliwiająca pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe. Laser produkuje wiązkę światła, która jest pobierana przez ciemne punkty na skórze, czyli włosy. W ten sposób dochodzi do zniszczenia cebulek włosowych. Tak, więc zabieg będzie szczególnie polecany osobom o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Oczywiście jedna sesja nie wystarczy. Włos posiada trzy fazy życia – fazę wzrostu, zaniku i odpoczynku, a każdy rośnie w swoim tempie niezależnie od pozostałych, dlatego podczas jednej wizyty u kosmetyczki nie jest możliwe usunięcie całego owłosienia. Po pierwszym zabiegu trzeba odczekać miesiąc. Aby depilacja była skuteczna potrzeba od 3 do 5 seansów.

depilacja laserowaJeżeli decydujemy się na depilację górnej wargi, musimy liczyć się z powtarzaniem zabiegów nawet 10 razy. Chociaż mówi się, że taki rodzaj depilacji uwalnia nas od problemu na stałe, prawda jest taka, że nie pozwala na 100% pozbycie się owłosienia. W najlepszym przypadku ma 80% skuteczności, dlatego zabieg należy profilaktycznie powtarzać np. raz do roku. Trzeba mieć na uwadze również to, że laser nie zapobiega pojawianiu się włosów związanych ze starzeniem się, dotyczy to głównie okresu menopauzy, gdzie odnotowuje się wzmożony wzrost owłosienia. Depilacja laserowa to zabieg prawie bezbolesny, zwłaszcza w firmie z wysoko wykwalifikowanym personelem, np. w Bydgoszczy. Pacjent podczas sesji może odczuwać wprawdzie lekkie kucie i ciepło, ale jest to ból jak najbardziej do zniesienia. Porównując go do bólu podczas depilacji woskiem, można powiedzieć, że jest to zabieg bezbolesny, taki jak usuwanie tatuażu.

Wśród przeciwwskazań do wykonywania depilacji laserem zalicza się ciążę, opaloną skórę (jeżeli byliśmy na wakacjach trzeba odczekać około miesiąca, aby móc bezpiecznie wykonać zabieg), problemem może okazać się także przyjmowanie niektórych leków. Depilację laserową posiada obecnie w swojej ofercie każdy nowoczesny salon kosmetyczny w Bydgoszczy. 

Top