Będąc w naszej stolicy poczułam się bardzo źle. Dokładniej mówiąc strasznie rozbolała mnie głowa i musiałam udać się do specjalisty. Od dawna cierpię na bardzo silne bóle głowy, więc lekarz zaproponował mi tomografię komputerową głowy, która pozwoliłaby stwierdzić lub wykluczyć wiele schorzeń.

Badania tomografem w Warszawie

tomografia komputerowa warszawaMimo, że od dawana zmagałam się z bólami głowy nigdy nie odważyłam się na wykonanie tego typu badania. Po prostu się bałam. Nie chodziło o to, że bałam się samego badania, ale wyniku jaki może zaważyć na moim dalszym życiu. Jednak postanowiłam, że dla własnego dobra i dobra mojej rodziny pójdę na to badanie. Oczywiście słyszałam o tego typu badaniach, ale wolałam najpierw trochę poczytać i upewnić się, na czym owo badanie dokładnie polega. Wpisałam więc w przeglądarkę internetową hasło tomografia komputerowa Warszawa i ukazało mi się całe mnóstwo artykułów na temat przeprowadzenia tego, że tak powiem zabiegu. Niby nic strasznego, ale jednak trochę wzbudzało strach. Badanie polega na wjechaniu do tunelu, który emituje promieniowanie jonizujące. Dowiedziałam się też, że badanie może wpływać na stan zdrowia, ponieważ promienie wnikają w całe ciało człowieka. W niewielkim, ale zauważalnym stopniu wzrasta ryzyko wystąpienia nowotworu.Niektórzy pacjenci uczuleni są na środki cieniujące, które zwykle zawierają związki jodu. Innym mogą one uszkodzić nerki. Jeśli środek kontrastowy otrzyma kobieta karmiąca piersią, to przed wznowieniem karmienia musi odczekać przynajmniej 24 godziny. Jedna przed przystąpieniem do tego badania jest przeprowadzany wywiad, który umożliwia jak najlepsze przeprowadzenie tego zabiegu.

Zdecydowałam się i nie żałuję. Warto dbać o swoje zdrowie, a jeżeli musimy wykonać badanie, jakim jest tomografia komputerowa Warszawa jest miastem, które oferuje te badania w przyjaznych klinikach i z wyspecjalizowanym personelem, który dba o komfort pacjenta.

Top