Apteczki pierwszej pomocy są popularnie stosowane przez większość z nas w domu, czy w pracy. Sięgamy po nie kiedy się skaleczymy, albo doznamy wypadku wymagającego nagłej interwencji. W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów apteczek.

Jaki wkład pasuje do apteczek metalowych?

apteczki metaloweW domowej apteczce mamy wszystko to, co uważamy za stosowne. Najczęściej znajduje się w niej także termometr, czy tabletki przeciwbólowe. Jednak w apteczkach zakładowych i samochodowych, są jedynie niezbędne artykuły, które mogą uratować komuś życie, lub zdrowie. Popularne apteczki metalowe są stosowane w zakładach pracy, gdzie jest zatrudnionych przynajmniej paru pracowników. Jej wyposażenie może być dowolne, gdyż w naszym kraju nie ma wymogu, mówiącego o tym, co powinno się w niej znaleźć. Pracodawca ma obowiązek ją zakupić, ale jej wkład może dowolnie modyfikować. Najczęściej znajdują się w niej komplety plastrów na rany w formie pojedynczych, oddzielnie pakowanych sztuk, lub w jednym kawałku do pocięcia na potrzebny odcinek. Opatrunki i kompresy, włącznie ze specjalnym na oko. Przydatne są też w apteczce bandaże. Są one dostępne w dwóch rodzajach, jako zwykłe z opatrunkiem i elastyczne do owijania rany, lub usztywniania uszkodzonej kończyny. Ponadto znajdziemy w aptece chustę trójkątną, którą można wykorzystać do ułożenia kończyny w bezpiecznej pozycji. Nie może w niej zabraknąć wody utlenione, albo specjalnych, jednorazowych chusteczek nasączonych czystym alkoholem do szybkiego przemywania rany.

Wkłady razem z apteczkami możemy kupić w sklepach medycznych, albo w specjalnych sklepach internetowych. Metalowa apteczka jest najczęściej dość duża, więc sporo artykułów w niej się zmieści. Im więcej osób może potencjalnie z niej korzystać, tym bogatszy powinna mieć wkład.

Top